Profesjonalne mycie kostki brukowej sposobem na odnowienie nawierzchni


Dodano: 09.08.2017
Dodał: Pralnia
Udostępnij:

Z pewnością każdy posiadacz podwórza pragnie, aby było ono schludne, przyjemne dla oka i zadbane. Podwórko oraz jego otoczenie stanowi bowiem swoistą wizytówkę naszego domu. Z tego też powodu zakładamy przydomowe ogródki, przycinamy trawniki oraz ozdabiamy nasze podwórka różnymi atrakcyjnymi dla oka przedmiotami.

Brudna kostka brukowa – prawdziwa zmora jej użytkowników

Posiadacze podjazdów i podwórzy wyłożonych kostką brukową często skarżą się, że po dłuższym czasie jej eksploatowania, nawierzchnia z kostki brukowej staje się coraz mniej atrakcyjna dla oka. Kostka brukowa, ze względu na swoją specyficzną, dość chropowatą strukturę, jest bowiem szczególnie narażonym materiałem na wnikanie w nią różnego rodzaju zanieczyszczeń. Ma także tendencję do zarastania przez trawę, mech i porosty, co w efekcie daje mało atrakcyjny wygląd nawierzchni oraz psuje cały efekt wizualny podwórza.

Wiele osób błędnie sądzi, że taka jest już uroda nawierzchni wykonanej z kostki brukowej i niewiele można na to poradzić. Inni natomiast, bezskutecznie próbują rozmaitych metod jej ręcznego czyszczenia. Jednak za pomocą domowych sposobów uzyskanie efektu „jak nowej” kostki brukowej jest praktycznie niemożliwe. Czy więc jesteśmy już skazani na nieestetyczny wygląd naszego podjazdu i chodnika? Zdecydowanie nie! Naprzeciw oczekiwaniom tych osób, które pragną cieszyć się czystym i ładnie wyglądającym podjazdem z kostki brukowej, wychodzi profesjonalna usługa jej czyszczenia.

Metoda hydrodynamiczna - rewolucja w czyszczeniu kostki brukowej

Mycie kostki brukowej metodą hydrodynamiczną polega na zastosowaniu do jej czyszczenia profesjonalnej maszyny wysokociśnieniowej. Dzięki niej, możliwe jest usunięcie całego „wbitego” i utrwalonego nawet przez wiele lat w szczelinach kostki brudu, zanieczyszczeń, a nawet uporczywych plam z oleju. Co więcej, metoda ta pozwala także na usunięcie często obecnych w szczelinach kostki mchu i porostów. Mycie kostki brukowej metodą hydrodynamiczną jest także w pełni bezpieczne dla roślinności znajdującej się w pobliżu czyszczonej nawierzchni.

Aby nasze podwórze wyłożone kostką brukową było czyste i zadbane, należy pamiętać, aby regularnie dbać o jej profesjonalne czyszczenie. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest mycie kostki dwa razy do roku, na wiosnę oraz na początku jesieni. Powinniśmy pamiętać także o doraźnym wykonywaniu tej czynności, kiedy np. doszło do rozlania się oleju na kostce. Ważne jest bowiem, aby jak najszybciej usunąć plamę za pomocą maszyny wysokociśnieniowej zanim wniknie ona w nawierzchnię. Dzięki natychmiastowej interwencji, plama może bowiem zostać wyeliminowana praktycznie w stu procentach. Ważnym elementem dbania o czystość i estetykę nawierzchni wykonanych z kostki brukowej jest także jej impregnacja. Pozwala ona na zabezpieczenie powierzchni przed brudzeniem się oraz na dłuższe zachowanie jej w czystości.

Dowiedz się więcej

Inspiracje Porady