Blog


Dodano: 10.11.2017
Dodał: Pralnia
Udostępnij:

Do Świąt Bożego Narodzenia zostało jeszcze dużo czasu?
Nie zastanawiasz się jeszcze co ugotować, nie myślisz o prezentach, nie myślisz jeszcze o świątecznych porządkach...

Musisz jednak pamiętać o tym, że im wcześniej zaczniesz tym mniej stresu i pracy będziesz miała przed Wigilią.

Gdy rozejrzysz się po domu, wszędzie znajdziesz coś, co wymaga odświeżenia. Co prawda każda plama to jakaś historia, ale wspomnienia lepiej mieć w głowie niż na kanapie.

Porady
Dodano: 16.08.2017
Dodał: Pralnia
Udostępnij:

Dywany to nieodłączny element wyposażenia naszych domów. Pełnią one funkcję estetyczną stanowiąc efektowną ozdobę pomieszczenia, w którym są umieszczone oraz wygłuszają dźwięki sprawiając, że otoczenie staje się bardziej przytulne dla domowników.

Porady
Dodano: 09.08.2017
Dodał: Pralnia
Udostępnij:

Z pewnością każdy posiadacz podwórza pragnie, aby było ono schludne, przyjemne dla oka i zadbane. Podwórko oraz jego otoczenie stanowi bowiem swoistą wizytówkę naszego domu. Z tego też powodu zakładamy przydomowe ogródki, przycinamy trawniki oraz ozdabiamy nasze podwórka różnymi atrakcyjnymi dla oka przedmiotami.

InspiracjePorady
Dodano: 01.07.2017
Dodał: Pralnia
Udostępnij:

Rozpoczęły się wakacje!

Dla najmłodszych jest to czas beztroski, a dla rodziców często czas aby zabrać się za generalne porządki w swoich domach i mieszkaniach. Warto jest przeznaczyć jeden lub kilka dni urlopu na to, aby zrobić generalne sprzątanie.

Za co się zabrać? Mycie okien, podłóg, czyszczenie mebli, pranie firan, zasłon, pranie dywanów i całą masę innych zbieraczy brudu i kurzu…

Już na samą myśl o tym wszystkim zaczyna boleć głowa.

Porady
Dodano: 30.05.2017
Dodał: Pralnia
Udostępnij:

Czy zdarzyło Ci się ubrudzić kolana na zielono podczas pracy w ogrodzie? A może Twoje dziecko postanowiło zjechać w dół na kolanach z górki porośniętej trawą?

Tak czy inaczej te zielone smugi na ubraniach trzeba będzie usunąć jak najszybciej.

Plamy z trawy są jednymi z najtrudniejszych plam do usunięcia, ale nie są niemożliwe do usunięcia.

Nigdy nie należy używać amoniaku w celu usunięcia plam z trawy. Alkohol jest znacznie lepszym rozwiązaniem, jako że pomoże rozpuścić piękny zielony barwnik jakim jest chlorofil.

PoradyUsuwanie plam
Dodano: 30.05.2017
Dodał: Pralnia
Udostępnij:

Niezależnie od tego czy mamy do czynienia ze skutkami krwawienie z nosa lub nieoczekiwanym nadejściem okresu, krew jest zawsze trudno usunąć z odzieży.

Świeżą plamę z krwi, wypłucz dokładnie zimną wodą, a następnie należy ją namoczyć w zimnej wodzie z dodatkiem soli morskiej przez kilka godzin.

Jeśli to nie usunie plamy, można użyć 3% roztworu nadtlenku wodoru (woda utleniona), a następnie spłukać zimną wodą i uprać tak jak zawsze.

PoradyUsuwanie plam
Dodano: 16.04.2017
Dodał: Pralnia
Udostępnij:

Smar z silnika, olej... niezależnie od tego, z jakim rodzajem oleju ma się do czynienia, jest to jedna z najtrudniejszych plam do usunięcia.

Smar ma tendencję do wnikania wgłąb włókien tkaniny i go stamtąd usunąć. Jeśli plama jest świeża, masz większe szanse na jej usunięcie, więc działać szybko.

Jeśli na tkaninie jest mokra plama z oleju, zmyj jej jak najwięcej przy pomocy papierowego ręcznika lub chusteczki.

Na następnie musisz użyć białej kredy (takiej jak do pisania na tablicach).

PoradyUsuwanie plam
Dodano: 15.04.2017
Dodał: Pralnia
Udostępnij:

Jak tylko rozlejesz wino, namocz plamę wodą lub wodę sodową, wymaż tak bardzo jak to możliwe, a następnie połóż trochę soli na plamę:

kryształy soli będą rozkoszować się winem, usuwając w ten sposób najgorsze właściwości barwienia.

Następnie upierz rzecz najszybciej jak to możliwe. Jeśli masz do czynienia ze starą plamą z wina np. plamą na koszuli lub sukni, którą rzuciłaś w kąt i zapomniałaś, rozciągnij delikatnie tkaninę nad miską i przelej wrzącą wodę przez plamę.

PoradyUsuwanie plam